Alusesiirdajad

STILL_ABC_logo

Baasmudel

E   Electric Pallet Truck ehk elektriline alusesiirdaja

F   Fixed Platform Truck ehk fikseeritud platvormiga alusesiirdaja

S   Stand-On Platform Truck ehk seisuplatvormiga alusesiirdaja

Rakenduse tüüp

 Classic Application ehk klassikaline

X   X-cellence Application ehk kõrgendatud nõudmistega

Opereerimisvaldkond

H/U   Horizontal Transport ehk horisontaalseks transpordiks

       Pallet Pick-Up Flexible ehk aluse haaramise võimega

Spetsiaalsed lisad

SF   Stand-On Platform Foldable ehk kokkuklapitava seisuplatvormiga

   Stand-On Platform ehk seisuplatvormiga

  Ergonomic Lift Help ehk ergonoomiline tõste

Alusesiirdajad on mõeldud kaubaaluste horisontaalseks transpordiks. Et valik saaks õige, valitud alusesiirdaja vastaks ootustele ning oleks võimeline toimetama planeeritud tõste-ja transpordioperatsioone soovitame silmas pidada järgmist.

Lühikeste vahemaade korral või ülikitsastes tingimustes  manööverdades on sobivaim järelkäidav alusesiirdaja, millede maksimaalne liikumiskiirus on 6 km/h. Kui transporditavad vahemaad on keskmised, soovitame seisuplatvormiga ning pikkade transpordidistantside korral juhiistmega mudelit. Kokkuklapitavad seisuplatvormid erinevad mudelite lõikes, mõned on reguleeritavad, mõnedel mudelitel on lisatud turvalisust tõstvad operaatori küljekaitsmed.

Kahvlite valikul lähtu alati lasti või aluse eripärast. Näiteks millisel alusel on kaup, kuidas on kaup pakitud, milline on kauba kaal jne. Ära unusta ka täpsustamast aluse haaramiseks olevat ruumi ehk sellest sõltuvalt vali sobiv kahvli kõrgus, kahvli välimine laius ja ka kahvli sisemine laius.

Õige mudeli valikul mõelge täpselt läbi, millist tööd hakkab hangitav alusesiirdaja tegema – kas laadib ainult autosid, kas teisaldab ainult siseruumides aluseid horisontaalselt või vajate lisaks aluseteisaldamisele ka tõstmisfunktsiooni! Milline on põrand, kus valitav alusesiirdaja tööle hakkab – kas sile ja ühtlane või esineb ebatasasust, kas teekonnal tuleb läbida rampe jne.

Veel üks oluline näitaja on aku tüüp. Alusesiirdajatel kasutatakse reeglina kas geelakut või liitiumioonakut. Aku valikul lähtuge planeetritavast töökoormusest, vahetuse pikkusest ja laadimispauside jaoks võimalikust ajast ja tingimustest.

Kõigest lähemalt saate lugeda eraldi toodete alt.